پایگاه اطلاع رسانی سلامت

کمک های اولیه

شدت‌ حوادث‌ رانندگی‌ از سقوط‌ دوچرخه‌ تا تصادف‌ شدید با اتومبیل‌، متفاوت‌ است‌. محل‌ حادثه‌ اغلب‌ به‌ دلیل‌ ترافیک‌ در حال‌ حرکت‌، پر از خطرهای‌ جدی‌ است‌. بی‌خطر کردن‌ محل‌ حادثه‌ قبل‌ از حاضر شدن‌ بر سر مصدومان‌، بسیار حیاتی‌ است‌. این‌ اقدام‌ به‌ شما امکان‌ می‌دهد که‌ از خود، مصدوم‌ و سایر افراد عبورکننده‌ از جاده‌، حفاظت‌ کنید.

موضوع : کمک های اولیه        تاریخ ارسال : يكشنبه 24 تير 1397

درمان سوختگی ها با توجه به شدت سوختگی صورت می گیرد. سوختگی ها ممکن است جزئی بوده و فقط لایه خارجی پوست را آسیب زده باشند و گاه ممکن است آنقدر شدید باشند که تا لایه های زیرین پوست، عضله و حتی استخوان را نیز از بین برده باشند.

موضوع : کمک های اولیه        تاریخ ارسال : يكشنبه 24 تير 1397

شکستگی استخوان یا شکستگی شدید به مراقبت پزشکی نیاز دارد. با این حال، کمک به موقع توسط متخصصین بهداشتی آموزش دیده همیشه ممکن نیست و ممکن است در بعضی از شرایط ممکن، مراقبت های پزشکی برای چند ساعت یا چند روز به تاخیر افتد.

موضوع : کمک های اولیه        تاریخ ارسال : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397

بی‌حسی یا ضعف ناگهانی در صورت، دستها و پاها در یک طرف از بدن، سردرگمی و مشکل در صحبت کردن از نشانه‌های فردی است که گرفتار سکته مغزی شده است.
سکته مانند حمله قلبي از مشکلات شايع است. اين دو اختلال نه فقط در افراد در معرض خطر بلکه حتي در افرادي که احتمال سکته در آنان کم است نيز بروز مي کند و يک نگراني عمده به حساب مي آيد،

موضوع : کمک های اولیه        تاریخ ارسال : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .